araç değer kaybı araç değer kaybı davası araç değer kaybı hesaplama
Araç Değer Kaybı
Ne Yapıyoruz?
Kimler Sorumludur?
Kazanç Kaybı / İkame Araç Bedeli
Forum Bölümü Açıldı
Ölümlü Trafik Kazaları
Yaralanmalı Trafik Kazaları
Geçici İş Göremezlik Tazminatı
Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

DESTEKTEN YOKSUN KALMA TAZMİNATI

araç değer kaybı

Destek terimi; bir başkasının/başkalarının geçiminin kısmen veya tamamen karşılanması ve ya ileride geçiminin sağlaması kuvvetle olası durumu ifade etmektedir. Yani desteklenen kişiye fiili bir yardımda bulunulması, bakılması veya ileride bakılma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olması yeterlidir.

Destekten yoksun kalanlar kimdir?
• Çocuklarını kaybeden anne baba, çocuğun ileride iş sahibi olup kendilerine maddi destek sağlayacakları düşünülerek hak sahibidir.
• Nişanlısını kaybeden bir kadın, evlilikten sonra kendisine bakacağı düşünülerek hak sahibidir.
• Hayatını kaybeden hali hazırda evli ve iş sahibi bir erişkin ise, aynı sebeplerle fiilen destekte bulunduğu anne – baba, çalışmayan kardeş, eş ve çocuklar hak sahibi kimselerdir.

Destekten yoksun kalma tazminatı hakkına sahip kişiler bu sayılanlarla sınırlı olmayıp örneklendirme yapılmıştır. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Zamanaşımı : Karayolları Trafik Kanunu 109/2 maddesi gereğince uzamış ceza zamanaşımı hükümleri uygulanır. Bu nedenle ölümlü kazalarda zamanaşımı süresi 15 YILdır.

Destekten yoksun kalma tazminatı hesaplanırken birçok farklı etken birlikte değerlendirilir. Bu nedenle detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişimize geçin ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanınız. Mağdur yakınlarınızı yasal hakları konusunda bilgilendiriniz.

Uzmanlarımız konu ile ilgilenecek, acı kaybınız sonucu uğradığınız maddi – manevi tazminat haklarınızın takibini sizin adınıza yapacaktır.

Güvence Hesabı
(Trafik Garanti Sigortası)
Yeşil Kart Sigortası
Yabancı Plakalı Araç Sigortası
Geç Ödenen Pert Araç Bedeli